Da je Leotar poražen, bilo u Trebinju ili u gostima, više nije vruća vijest. Trebinjci već odavno čekaju da dočekaju kraj fudbalske sezone koja će najcrnjim slovima ostati upisana u istoriji kluba i na stub srama zakucati sve odgovorne za ovakav neslavan kraj.

U okviru 24. kola fudbalske Premijer lige BiH na stadionu Police gostovao je danas pretendent na titulu sarajevski Željezničar, i slavio uvjernljivo rezultatom 3:0.

Željezničar je već na samom početku utakmice zaprijetio preko Bogdanovića ćiji udarac brani golman domaćih Čokarilo. Superiornost Željezničara na utakmici u Trebinju rezultirala je pogodkom u 17. minuti, Bajić je sjajno ubacio iz slobodnjaka s desne strane, lopta sve preletjela u šesnaestercu Leotara, a Bogdanović na drugoj stativi spretno loptu poslao u mrežu Leotara.

Šest minuta kasnije plavi sa Grbavice dolaze u prednost od 2:0, Bajić je centrirao iz kornera a Sadiković loptu pospremio u mrežu Trebinjaca.

Gosti su sve vrijeme gospodarili terenemom u Trebinju, sa još nekoliko izglednih prilika za povečanje prednosti ali se na odmor otišlo sa rezultatom od 2:0.

Već na samom otvaranju drugog poluvremena Željezničar povečava rezultat na 3:0. Svraka je izašao jedan na jedan s Čokarilom i bez problema pogodio.

U 55. minuti Leotar je preko Milovića zaprijetio golu Željezničara ali je napad završen bezuspješno.

Željezničar je do kraja susreta sačuvao prednost od tri gola i upisao tri nova boda u borbi za titulu prvaka BiH.

Izvor: HP/Oslobođenje  ,Foto: Google Arhiva