Fudbaleri derventskog Tesktilca u okviru 14. kola m:tel Prve lige Repbulike Srpske upisali su velika tri boda protiv Leotar iz Trebinja na domaćem terenu.

Domaći su do vodstva stigli u 6 minutu nakon kornera. Najviši u šesnaestercu gostiju bio je Miloš Perović koji je pogodio za 1:0. Gosti u 38. minutu preko Šipovca stižu do izjednačenja, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku ‘krojači odmah stižu do pogodka. Za novo vodstvo u 48. minuti pogađa Dragan Jolović. Tekstilac je od 55. minuta imao igrača manje, a crveni karton je dobio Dušan Marić.

Igrači Mile Lazarevića uprkos igraču manje postižu još jedan pogodak, a strijelac za 3:1 bio je Rašević, što je bio na kraju i konačan rezultat.

Tekstilac u narednom kolu, posljednjem pred pauzu gostuje u Kozarskoj Dubici kod Borca, dok Leotar dočekuje Slaviju.

FK Tekstilac – FK Leotar 3:1 (1:1)