Praznik rukemeta bliži se kraju. Večeras su odigrane polufinalne utakmice u kojima su pobjede ostvarile rukometne selekcije Danske i Norveške.

Danska je pobijedila selekciju Francuske rezultatom 38:30 i tako postala prvi finalista prvenstva koje se igra u Danskoj i Njemačkoj.

Danska je od samog početka meča diktirala ritam utakmice i na poluvrijeme otišla sa šest golova viška (21:15). Na početku drugog poluvremena, golom Hansena Danska je stigla do maksimalne prednosti do tog momenta (22:15).

Zaigrao je i Nikola Karabatrić za Francuze u drugom poluvremenu, ali je odmah na startu zaradio isključenje.  Povratak Karabatića na parket nije mnogo pomogao Francuzima, a Danci su na kraju upisali više nego ubjedljiv trijumf i tako nagovijestili da su veliki kandidat za zlato.

U drugoj polufinalnoj utakmici SP-a u hamburškoj Barclaycard Areni Norvežani su savladali jednog od domaćina prvenstva Njemačku rezultatom 25:31 (12:14).

Odličnom igrom Norvežani su spriječili da se u finalu sastanu dva domaćina Svjetskog prvenstva Njemačka i Danska, pa ćemo u finalu u nedjelju od 17:30 časova gledati “skandinavski derbi”.

Njemačka će se u nedjelju od 14:30 za treće mjesto na planeti boriti protiv selekcije Francuske.

Izvor: Nezavisne novine, Srpska info