U okviru 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovne za košakaršice, igračice „Leotar 03“ poražene su po drugi put u posljednjih dvadeset dana od ekipe Orlovi iz Banja Luke konačnim rezulatom 66:75, po četvirtnama (10:20, 20:16, 19:17, 17: 22).

„Malene“ su počele dobro i vodile sa 10:9, ali nakon tajm auta trenerice Aleksande Musić, ekipa koju sa klupe predovdi Milorad Nadaždin ne pogađa niti jednom do kraja prve četvrtine, te dolazi do rezultatsog deficita od 10 poena  razlike na kraju prve dionice igre – 10:20. Orlovi su igrali čvrstu odbranu uz veliki postotak trojki i ofanzivnih skokova. U gostujućoj ekipi briljirale su kapitenka Zeljković sa 18 poena , te Sobot sa 15 i Vasilić sa 14 poena.

U drugoj četvrtini Leotar je bio nešto bolji, ali već u prvoj četvrtini domaće su imale nula od osam sa linije penala što je bilo problematično za njih. U drugoj četvrini proigrala je Kešeljević što je bila dobra vijest za sastav „Leotar 03“. Upravo je mlada igračica bila je prvo ime u trebinjskom sastavu i postigla je velikih 28 poena, iza nje su Mlaković i Pažin sa 14 poena na svome kontu.

Poluvrijeme je okonačano rezultatom 30:36 u korist Banjalučanki koje su igrale iskusno. Tri minute do kraja treće četvrtine Leotar je nakon trojke Kešeljević imao 47:47, međutim ovo je bio „alarm“ za gošće da „ubace u brzinu više“. Već u sljedečem napadu pogađa Sobot za tri, a svega par minuta kasnije rezultat je bio 49:61 i bilo je jasno da će „Malene“ gošće odnijeti bodove iz Trebinja.

Ipak domaće dolaze do 55:64 i bar do tračka nade pred kraj, Kešeljvić pogađa trojku za 59:70. Međutim nastavila se serija trojki Orlova koji odlaze na 59:75, što je bila najveća razlika. „Malene“ su do kraja odligrale hrabro kako bi izbjegle ubjedljiv poraz te su umanjili vođsvo gošći na konačnih 66:75.

Nakon utakmice trenerica ekipe Orlova Aleksandra Musić nije krila zadovoljstvo trijumfom svojih igračica.

“Ja sam na ovo gledala kao na vrlo teško gostovanje, i bilo je tako. Naš prvi trener je otišao u Kinu, pa sam ja preuzela ekipu. Znala sam zbog povereda naših igračica da će ovo biti teška utakmica jer nas je malo na spisku. Inače jako dobro pozajem ekipu Leotara još iz mlađih kategorija, što je pomoglo u pripremi ove utakmice. Zadovljna sam pobjedom i nadam se da ćemo nastaviti sezonu u dobrom ritnu“, izjavila je Musić za HP media group.

Trener Leotara ’03 Milorad Nadaždin iznio je svoje viđenje utakmice:

„Imali smo veliki broj promašenih slobodnih bacanja uz dva promaševa zicera, izgubili smo desetak razlike, nismo se snašli u rotacijama, oni su znalački kaznili sve naše greške i na tome im čestitam. Dobili su nas u Kupu nakon što smo vodili 39. minuta, dakle radi se o jako kvalitetnoj ekipi. Razvlačile su nas iskusno i sigurno. Ja sam zadovoljan  prvom sezonom u Premijer ligi, a cilj nam je plej-of, što će reći da moramo biti među prvih 5 ekipa. Najavio bih i sljedeću utakmicu protiv Želježnicara, gdje je na njihov zahtjev zamijenjeno domaćinstvo. Po mom mišljenju favoriti smo u toj utakmici, ali svakako ih nećemo potcjeniti“, završio je Nadaždin za HP media group.