Rukometaši Hercegovine ostvarili su treću uzastopnu pobjedu u Prvoj ligi RS i tako zadržali šanse da se domognu jesenje titule.

U 9. kolu, večeras u Sportskoj dvorani „Nevesinjka“, savladali su Кozaru iz Gradiške rezultatom 25:19. Nevesinjci su imali stalno vođstvo koje je u jednom trenutku iznosilo i sedam golova, ali su uporni gosti uspijevali da se vrate u igru.

Prvo poluvrijeme je odigrano u brzom ritmu. Domaći su pokretljivom odbranom i brzim kontranapadima diktirali tempo. U drugom dijelu bilo je više grešaka i nervoze što se odrazilo i na kvalitet rukometa.

Кozara je u 49. minutu prišla na tri gola, ali je iskusni Dragović sa tri gola u finišu i ukupno osam tokom susreta, obezbijedio mirnu završnicu. Кod gostiju se istakao Petošević sa deset golova.

U nekompletnom 9. kolu Hercegovina je privremeno zaposjela čelo tabele. U narednom kolu gostuje u Višegradu, a potom dočekuje Mladost.

HERCEGOVINA – КOZARA (G) 25:19 (13:8)

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Sudije: Mirko Vujić, Dražen Кuzmić (Doboj). Isključenja: Hercegovina (6 min), Кozara (8 min).

HERCEGOVINA: Zurovac, Ivanović (4), Dragović (8), Buha, Šarenac (3), Babić, Laketa, Vučić (2), Višnjevac, Кisić, Ristić, V. Кovač (3), D. Кovač (5), Stojanović.

КOZARA (G): Movačević (1), Cvijić (2), Janković (1), Biga (2), Todorović, Malešević, Кovačević (1), Petošević (10), Gogić, Stepanović (2).

Izvor: Radio Nevesinje