Košarkaši Leotara sinoć su očekivano poraženi od nesavladive Igokee u Aleksandrovcu, ali se i plasirali u polufinalnu seriju za prvaka BiH što je izuetan uspjeh ekipe Dragoljuba Vidačića, koju čini čak 11 prvotimaca iz Trebinja.

Košarkaši Igokee položili su i posljednji ispit u ligaškom dijelu domaćeg takmičenja pošto su bez većih problema u Laktašima savladali ekipu Svislajon Leotara sa 86:76 (28:9; 19:20; 19:24; 20:23).

Ključan je bio početak susreta odnosno prva četvrtina u kojoj su domaćini dominirali i napravili veliku prednost (28:9) koju su polako trošili do kraja ali ipak nisu dozvolili iznenađenje na svom terenu.

Trebinjci su bili agresivniji u drugom poluvremenu, ali ipak nisu uspjeli da preokrenu rezultat zahvaljujući Šibaliću koji je u odlučujućim trenucima postizao poene, ukupno 22 (od toga pet trojki). Najbolje su ga pratili Krstić sa 19 te Albijanić sa 18 poena kao i Radivojević sa 15 kod domaćih.

Na drugoj strani Swisslion Leotar je predvodio Pelkić sa 17 postignutih poena, a dvocifreni su još bili Milanović sa 13, Đurasović sa 11 te Rikalo sa 10 poena.

U play-off pored Igokee i Leotara (koji će odmjeriti snage u polufinalnoj seriji do dvije pobjede) plasirali su se i Kakanj (pobjedom u Širokom u posljednjem kolu) i mrkonjićka Mladost, koja je na svom terenu sinoć savladala Sparse.