Tekst i foto: sportlive.ba

Sinoć je u Sportskoj dvorani na Bijelom brijegu u Mostaru pred oko 350 gledalaca, odigran košarkaški susret između Zrinjskog i košarkaša Swissliona Leotar iz Trebinja. Za košarkaše Zrinjskog ovo je bila izuzetno važna utakmica. Zrinjski je odlično ušao u utakmicu te je prva četvrtina završila u njihovu korist rezultatom 22:7. I u drugoj četvrtini Plemići igraju odlično te se na odmor odlazi rezultatom 52:24.

Treću četvrtinu gosti iz Trebinja se bude, ali veliki zaostatak tek su do kraja treće četvrtine donekle ublažili, rezultat 68:44. Posljednju četvrtinu domaći rutinski privode kraju te utakmica završava 87:68 u korist ekipe iz Mostara. U redovima Zrinjskog Bilećanin Albijanić je skupio 17 poena, te Hasandić i D. Zovko po 14 poena. Kod Leotara istakao se Vukadinov koji je ubacio 27 poena.

Ovim porazom, sa podmlađenim timom, Leotar je sezonu uspješno okončao na 5. mjestu što je izuzetan rezultat za uslove u kojima su radili trebinjski košarkaši.