Košarkaši Swisslion Leotara i Igokee odigrali su večeras utakmicu 6. kola Lige 6 BiH u trebinjskoj dvorani “Miloš Mrdić”.

Favorizovana Igokea je bila uvjerljiva, posebno u trećoj četvrtini, i na kraju slavila rezultatom 95:66. Upravo je treća četvrtina bila presudna poslije dolaska Leotara na minimalnu razliku početkom drugog poluvremena, ali je uslijedio “festival trojki” Aleksandrovčana, prije svega Kanađanina Hejslipa koji je gotovo nepogrešivo pogađao iza linije za tri poena (na kraju 8 trojki).

Igokea je ovim trijumfom stigla do pete pobjede i ostaje u trci sa Širokim za pol poziciju u plej-ofu, dok je Leotar ostao na jednoj.

Igrač utakmice bio je upravo Hejslip sa 30 poena u timu iz Laktaša, dok je Danilo Negovanović sa 15 poena i sedam skokova bio prvo ime Leotara.