U meču 22. kola Prve luge Republike Srpske, na stadionu Police u Trebinju snage su odmjerili fudbaleri trebinjskog Leotara i gatačke Mladosti. U izuzetno važnom duelu za oba kluba, Leotaru su bodovi bili neophodni za opstanak na čelu tabele a Gačanima u borbi za opstanak, slavili su domaći minimalnim rezultatom 1:0.

Po kišovitom vremenu nije viđena prelijepa fudbalska predstava ali su Trebinjci bili bolji rival za jedan gol, koji je u mrežu Mladosti poslao Pavle Sušić u 65. minutu. U prvom poluvremenu viđeno je i dosta nervoze na terenu.

Leotar se sa nova tri boda zadržao na liderskoj poziciji, koju će u narednom kolu braniti od direktnog i najvećeg konkurenta za povratak u Premijer ligu ekipe Rudara iz Prijedora. Mladost će ostati na 11. mjestu prvoligaškog karavana RS sa 24 boda što im donosi veliku neizvjesnost u posljednja četiri kola.