Ајнтрахт из Франкфурта нашег Мијата Гаћиновића једно је од пријатнијих изненађења првих осам кола њемачке Бундес лиге.

На старту осмог кола протеклог викенда Ајнтрахт је остварио нови успјех на гостовању код Хамбургера, резултат 0:3 (0:1).

Мијат Гаћиновић је одиграо цијели меч за екипу из Франкфурта, која је најприје повела аутоголом Холтбија, који је управо Мијату “скинуо” лопту из гол шансе али је убацио у своју мрежу, а онда од 57. минута имала и играча више, јер је други жути картон добио ХСВ-ов Дикмајер.

Када су Тарашај и Сеферовић средином другог полувремена, на асистентијце Марка Фабијана, донијели три гола предности гостима, тренер Хамбургера Маркус Гисдол није имао адута да одговори на фуриозну игру изабраника Нике Ковача.

Ајнтрахт се овим тријумфом пробио на седму позицију, која је у Бундеслиги прва позиција испод учешћа у Лиги Европе. Екипа из Франкфурта има 4 побједе и по 2 ремија и пораза уз гол разлику 13:8 и има исти број бодова као шестопласирана Борусија Дортмунд. У деветом колу наредног викенда Мијат Гаћиновић и другови поново играју у гостима код екипе Борусије из Мехенгладбаха.