U prvoj utakmici osmine finala Kupa BiH u futsalu trebinjski Leotar je sinoć u Visokom odigrao meč protiv domaćih Galaktikosa. U fer i korektnoj atmosferi koja je krasila ovaj duel domaćini su slavili konačnim rezultatom 3:2.

Leotar je prvi poveo u 9.minutu golom Miljana Vica, ali se na odmor otišlo rezultatom 1:1 jer su domaćini izjednačili pred sami kraj poluvremena. Trebinjci su bolje krenuli i u drugo poluvrijeme i golom Mića Vukanovića ponovo došli u vođstvo, ali su Galaktikosi bili više posvećeni cilju i uspjeli prvo da izjednače, a potom i povedu sa 3:2 golovima Sadikovića. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat utakmice.

Prolaz među osam najboljih u Kupu izboriće ekipa koja bude bolja u ukupnom zbiru poslije revanša koji je na programu 8. februara u Trebinju.