Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije (igrači do 20 godina) poražena je od aktuelnog vicešampiona, selekcije Urugvaja, na startu D grupe šampionata svijeta na Novom Zelandu – 1:0.

“Orlići” su tokom većeg dijela meča bili bolji, diktirali su tempo i stvarali šanse, međutim, pad koncentracije u 57. minutu presudio je timu selektora Veljka Paunovića. Gol odluke na debiju Srbije na planetarnim prvenstvima pod ovim imenom postigao je Gustavo Pereira, koji je izbjegao ofsajd zamku i potom savladao Predraga Rajkovića.

Period meča od 70. do 77. minuta bio je najbolji u igri “orlića“. Ređale su se šanse, a najbolju nije iskoristio Marko Grujić, na asistenciju Sergeja Milinkovića Savića, ali je njegov šut iz srca šesnaesterca odbranio golman Urugvaja. Samo nekoliko trenutaka kasnije i Milinković Savić je imao dobru priliku da ugrizi gol rivala, međutim, šutirao je pored desne stative.

U 83. minutu napadač Partizana Ivan Šaponjić je izbegao ofsajd zamku, krenuo sam prema golu aktuelnih vicešampiona sveta, ali je golman ponovo bio na mjestu.

Do 68. minuta na meču je nastupio i kapiten Vojvodine Mijat Gaćinović, kada ga je zamjenio Grujić.

Srbija se 3. juna, u 2. kolu, sastaje sa Malijem (09:00), dok takmičenje u grupi završava 6. juna duelom sa Meksikom (06:00).

U drugom meču ove grupe Mali je napravio iznenađenje trijumfom protiv Meksika sa 2:0. Ovaj duel obilježila su i tri crvena kartona, dva za Meksiko i jedan za afričku selekciju.