U meču prvog proljećnog kola Prve lige RS ekipa trebinjskog Leotara odigrala je danas u Višegradu, pred oko 200 gledalaca, protiv domaće Drine neriješeno – 0:0.

Utakmica je odigrana po veoma teškom terenu sa dosta nervoze pa je pokazano čak trinaest kartona uz jedno isključenje.

Prvi dio utakmice protekao je u izjedanačenoj igri, gosti su dobre prilike propustili u 11. minutu preko Sušića a potom u 25. minutu kada je zamalo zakasnio Radulović.

Ipak domaći tim je u 44. minutu imao najbolju šansu za postizanje gola kada je na ubacivanje Šuke, Jovanović za malo zakasnio da ubaci loptu u mrežu gola Leotara.

U finišu prvog poluvremena, nakon jednog starta nad gostujućim igračem stvorila se velika gužva pa je prekid trajao čak sedam minuta, na kraju je sudija Barjaktarević vinovnicima podijelio kartone pa se situacija smirila.

Drugo poluvrijeme počelo je prilikom gostiju. Sa 16 metara šutirao je Šešelj ali se nije dao iznenadio Govedarica.

Za Drinu je Tošović u 68. minutu dobro izveo slobodan udarac, međutim zamalo je bio neprecizan.

U 72. minutu domaći igrači su tražili najstrožu kaznu ali se sudija nije oglasio.

Golman Kukrika je sačuvao Leotaru bod u 80. minutu, kada su prvo Šuka nakon solo prodora ušao u kazneni prostor i šutirao a Leotarov golman nakratko odbio loptu na koju je natrčao Tošović, međutim Kukrika je ponovo bio na visini zadatka i sačuvao svoju mrežu.

U finišu meča Vladimir Todorović je dobio drugi žuti karton pa su Trebinjci meč završili sa deset igrača.

Leotar ostaje lider ali sa istim brojem bodova kao i Kozara i Rudar Prijedor.