Košarkaši Swisslion Leotara pokleknuli su u neizvjesnoj završnici polufinalne utakmice Kupa BiH koju su večeras kao domaćini odigrali u prepunoj trebinjskoj dvorani “Miloš Mrdić”. Rezultat na kraju meča bio je 75:72 za ekipu Širokog, a Leotar je u posljednjoj minuti ispustio vođstvo koje je imao tokom cijelog drugog poluvremena, te promašio šut u posljednjoj sekundi sa pola terena koji je mogao donijeti izjednačenje.

Tako će se u sutrašnjem finalu snage odmjeriti regionalni ligaši Igokea, koja je ranije danas savladala bijeljinski Radnik rezultatom 71:51 i Široki Primorka, a utakmica je na rasporedu u 18 časova.

Swisslion Leotar – Široki Primorka 72:75 (21-19 18-20 18-17 15-19)

Swisslion Leotar: Pelkić 8 (6 skokova), Vukadinov 11, Nikolić 10 (10 asis.), Milanović, Mijović, Bodiroga, Pavlović 3, Šutulović 9, Kajmaković 18 (14 skokova), Sudžum, Ninković 4 (6 skokova), Šakotić 9.

Široki Primorka: Vragović, Katić 2, Mikulić 7, Ćorić, Bilinovac 13, Bošnjak, Pašalić 5, Jones 12 (5 asis.), Buva 17 (6 skokova), Rikić 2, Opačak 17.