Košarkaši Leotara slavili su večeras na svom parketu u prvenstvenom duelu protiv ekipe Slobode iz Tuzle rezultatom 92:86.

Gosti bolje otvaraju susret i prvu četvrtinu riješavaju u svoju korist rezultatom 28:19. Domaći tim trenera Vukoja smanjuje prednost gostiju u drugoj dionici igre, te se na poluvrijeme odlazi prednošću Slobode 44:48.

U drugom poluvemenu bolja igra Trebinjaca koji prelaze u vodstvo nepunih tri minuta do kraja treće četvrtine poenima Ivana Pendića sa slobodnih bacanja (65:64).

Zamalo su Tuzlaci ipak uspjeli da unesu neizvjesnost pred sami kraj meča, iako je Leotar u posljednjoj četvrtini imao i +10 poena na svom kontu. Ipak u samom finišu meča više koncetracije imaju domaći igrači i dolaze do vrijedne pobjede.

Rikalo sa 22, Pendić 18, Aleksić 12, Raičević 11 i Šakotić 10 poena bili su najefikasniji kod Leotara, dok su Čampara 21, Gregg 17, McKnihgt 16 i Grubor sa 13 poena bili bolji od ostalih kod Slobode.

Ovom pobjedom Trebinjci su prekinuli niz od tri poraza i vratili se u krug kandidata koji će igrati prvenstveno doigravanje za šampiona, a sljedeći meč igraće u okviru 16. kola protiv ekipe Čapljine u gostima.