Sinoć je u Sportskoj dvorani Miloš Mrdić u trebinjskom naselju Bregovi odigrana utakmica 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za košarkašice na koji su igračice “Leotar 03” slavile pobjedu od 80:68 po četvrtinama (30:19, 17:16, 19,13, 14:20) protiv ekipe ”Play Off Ultra” iz Sarajeva.

Nakon 20 poena razlike u trećoj četvrtini gošće su se primakle na minus 7, ipak u ključnim momentima inspirisana je bila Marija Kešeljević, lider ovoga tima koja je domaćoj ekipi i donijela ovu važnu pobjedu.

Milaković pogađa za 2:0, bilo je 4:2, kada za izjednačenje 4:4 pogađa Zerina Alispahić. Kod rezultata 8:4 za domaći tim koji sa klupe predvodi Milorad Nadaždin gosti iz Sarajeva traže tajm aut. Azinović pogađa prvu trojku na utakmici, a na drugoj strani Kešeljević pogađa trojku najavivši još jednu sjajnu partiju u kojoj je uspjela ubaciti sjajna 34 poena. Kešeljević realizuje jedno od dva bacanja, da bi već u sljedećem napadu Pažin pogodila trojku za 15:9. Rezultat je bio 25:14, 1:49 do kraja prve četvrtine. Kešeljevič pogađa oba bacanja, a Leo pogađa još jednu trojku. Nikšić pogaša za “Play off Ultra” jedno od dva bacnja da bi Bajrović pogodila u zadnjem napadu u prvoj četvrtin.  Leotar je u ovoj dionici  igre stekao prednost od 30:19.

Druga četvrtina počinje novim poenima Marije Kešeljević bio je to njen 12 poen. Alispahić pogađa trojku za gošće, da bi Leotar ponovo pogodio nakon sjajne asistencije Kešeljević za 36:24. Zerina Alispahić pogađa za dva, a Azra Alispahić ne pogađa za 3. Gudelj pogađa za tri i to je bio njen dvanaesti poen na utakmici. Kešeljevič ubacuje svoj 14 poen da bi na kraju druge četvrtine rezultat bio 47:35. Rezultat druge četvrtine bio je 17:16.

Treća četvrtina počinje sedmim poenom za Pažin igračicu” Leotar 03”, a potom Kešeljević ponovo pogađa za 51:35. Pažin pogađa trojku . Kešeljević pogađa svoj 20 poen za 56: 39 nakon čega je bilo jasno da bodovi ostaju u Trebinju. Škrivan pogađa za Leotar i rezultat je bio 58:41. Ubrzo potom i 60:41 nakon novih poena prvog imena meča Marije Kešeljević koja je tokom čitavog okšraja bila “noćna mora” za gošće iz Sarajeva. Nikšić pogađa uz dodano bacanje koje realizuje za smanjenje rezultatskog deficita. Potom Pažin pogađa 12 poen za 64:44 i velikih plus dvadeset za” Leotar 03”. Tomašević pogađa za plus 22, a Spahić smanjuje da drugoj strani. Azinović relizuje dva bacanja tako da je ova četvrtina završena rezultatom 19:13, dok je konačni rezultat bio 66:48.

Četvrta četvrtina počela je sa serijom 0:6 sa Play Off nakon čega Milorad Nadaždin strateg popularnih „Malenih“ poseže za prvim tajm autom na utakmici. Gudelj relizuje dva bacanja za prve poene svoje ekipe u zadnjoj četvrtini, međutim Nikšić pogađa uz dodatno slobodno bacanje. Ovo je bio njen 11 poen. Ponovo pogađa Nikšić za 68:61, kada se uvukla zebnja među domaće navijače.  Kešeljević pogađa nakon kontre da bi Leo pogodio važnu trojku. Kešeljević ubacuje i 28 poen, dva minuta do kraja. Azinović ubacuje trojku i svoj 16 poen. Rezultat je bio 75:68. Kešeljević otklanja sve dileme oko pobjede trojkom za 78:68, a Bajrović za “Play Off “ pogađa jedno od dva bacanja. Kešeljević pogađa jedno od dva bacanja za kraj i konačnih 80: 68 za fantasične “Malene”  koje su odigrale sjajnu utakmicu sa puno tempa i dobru timsku igru.

Sa strategom Leotar 03 Miloradom Nadaždinom sumirali smo utiske nakon utakmice:

„Vidjeli smo potpunu kontrolu utakmice, imali smo 22 poena prednosti, one su se kasnije malo primakle ali panike nije bilo. Bila je to sjajna partija Tomašević, Milaković, Milanović, Skočajić i sjajne Marije Kešeljević. Cijela je ekipa bila na nivou i to je ono što me raduje. Ovo nam je deseta pobjeda i velika prilika da uđemo u plej of. Naredna utakmica koja nam slijedi je gostovanje u srijedu ekipi Čelika i utakmica protiv Brčkog u Trebinje. Zadovoljan sam kako stvari funkcionišu I kako sezona ide svojim tokom.“ Završio je on.