Proteklog vikenda je završena sezona za Fudbalski klub Leotar.

U sezoni netom zavšenoj, izabranici Rajka Mičete završili su kao trećeplasirani u Drugoj ligi Republike Srpske (grupa Istok). Ekipa je nastupala na tri fronta, na Policama je, pored ligaškog fudbala, igran i entitetski Kup, kao i Kup Bosne i Hercegovine.

U kupu Republike Srpske Leotar je nakon velikog iznenađenja i pobjede protiv ekipe  „Zvijezda 09“ iz Etno Sela Stanišići, eliminisan u polufinalu u dvomeču protiv premjierligaša, ekipe Krupe iz mjesta Krupa na Vrbasu. Nakon 0:0 na domaćem terenu, igrači Krupe slavili su rezulatom 3:0 na domaćem terenu.

U Kupu Bosne i Hercegovine Leotar je poražen je u osmini finala, baš protiv „Zvijezde 09“, koja se ovaj put revanširala Leotaru izbacivši ga na penale. Inače, radi se o novom bh. premijerligašu.

Što se tiče ligaškog fudbala Leotar je tokom čitave sezone bio fantastičan domaćin. U 15 utakmica koliko je odigrao pred domaćim navijačima na stadionu Police, Leotar je slavio 14 puta, uz svega jedan neriješeni ishod. Ovaj podatak znači da je od ukupno 45 bodova koliko je Leotar mogao osvojiti na svome terenu kao domaćin, uspio osvojiti  sjajna 43 boda. To Leotar svrstava kao drugog najboljeg domaćina u ligi, a jedino je ekipa Sloge iz Gornjeg Crnjelova bolji domaćin od Leotara zbog bolje gol razlike.

U posljednjoj utakmici 30. kola u kojoj je bačena zavjesa na sezonu 2017/2018, Leotar je došao u goste fenjerašu ekipi Mladosti iz Bogutovog Sela, koju su uspjeli savladati golom Spaića u 53. minutu. Utakmica je obilovala žutim kartonima, a Leotar je ovom pobjedom  od 0:1 obezbijedio treće mjesto i svrstao sebe u sami vrh ekipa u karavanu Druge lige Republike Srpske.

Treba napomenuti da je ekipa Sloge protutnjala kroz Drugu ligu RS (grupa Istok), s impresivnih 75 bodova, uz nevjerovatnu gol razliku od 102:10.

Ekipa Sloge je svoje najbliže pratioce ostavila 27 bodova iza sebe. Drugoplasirani Famos i trećeplasirani Leotar imaju po 48 bodova, s time što je Famos izborio drugo mjesto zbog bolje gol razlike od trebinjskog tima.

Leotar je juče pobjedom protiv Mladosti iz Bogutovog Sela obezbjedio tek treću gostujuću utakmicu gdje nije poražen. Bila je to prva pobjeda na strani uz 2 remija i čak 12 poraza.

Ovo Leotar svrstava na samo dno tabele najboljih gostiju u ligi. Iza njega se nalaze samo četiri ekipe. Pet bodova na strani uz sjajan učinak na svome terenu, svakako ne može donijeti prolaz u viši rang. Ipak temelji su postavljeni, Leotar polako staje na noge. Potrebno je proširiti igrački kadar i učiniti ekipu kompaktnijom pogotovo na gostovanjima.

Kroz ovu sezonu vidjelo se da Leotar ima par mladih igrača na koje može da računa, najprije tu mislimo na Vučića, Janjića, Spaića, Perišića, Medana, koji uz standardno dobre i iskusne Todorovića, kapitena Ramića i Zečevića koji  je iza sebe imao poprilično efikasnu sezonu, mogu u budućnosti predstavljati Leotar u dobrom svjetlu i vući ga ka višem rangu. Ipak ne treba se zavaravati, ekipi je svakako potrebno par pojačanja, najprije na poziciji centarfora na kojoj igra iskusni Ristić, kojem bi u najofanzivinjoj liniji tima trebalo pridužiti još jednoga golgetera, kako bi teret na njegovim plećima bio što manji.

Za Leotar su ove sezone bila prijavljena 22 igrača od toga je ukupno dvadeset igrača nastupilo. Najviše minuta na terenu proveo je golman Risto Perišić, ukupno 2340 minuta branio je gol Leotara i upisao je 26 nastupa i isto toliko startova u početnoj postavi. Pored njega 26 nastupa imao je još i Begenešić koji je na terenu proveo 2234 minute.

Najmanje minuta  na terenu ima Vukanović koji je odigrao svega 90 minuta na terenu.

Najviše žutih kartona zaradio je Todorović, čak sedam, a najbliži pratilac mu je Ljubibratić sa šest žutih kartona, dok su Vučić i Zečević zaradili po pet opomena sudije.

Pored ovoga najbolji strijelac tima je Ristić koji je postigao 11 golova, od toga čak 10 na Policama i samo jedan van svoga domaćeg dvorišta.

Slijede ga Zečević i mladi Medan sa 8 golova, dok su Spaić i Todorović postigli ukupno 4 gola.

Crvene kartone zaradili su Todorović, Andrić i Prelo, a sva trojica su dobila drugi žuti tako da se nije radilo o dužim suspenzijama.

Pored ovoga sa klupe su pogađali dva put Spaić kao sjajan džoker i Bratić protiv Mladosti. Radi se o mladom igraču Leotara koji je ove sezone u tri nastupa sakupio 95 minuta i uspio je postići jedan gol.