Još jedna veoma uzbudljiva utakmica, ovog puta pred Partizanovim navijačima, crno-bijeli su uspjeli da izjednače u polufinalnoj seriji ABA lige !

Košarkaši Partizana uspjeli su večeras u prepunom “Pioniru“, uz veliku podršku svojih navijača, da uzvrate udarac Crvenoj zvezdi u polufinalu plej-ofa ABA lige i izjednače na 1:1 u pobjedama.

Poslije još jedne ravnopravne i uzbudljive borbe, Partizan je ovog puta slavio sa 70:67 i izborio majstoricu koja će se igrati 6. aprila, a domaćin će biti Crvena zvezda koja je večeras bila oslabljena neigranjem povređenog Reglenda.

Navikli su nas košarkaši Crvene zvezde i Partizana da ove sezone “stegnuto“ počinju utakmice, da im treba vremena da “opuste ruke“ prilikom šuta, ali to je večeras bilo najdrastičnije.

Ako vam kažemo da je na ulasku u poslednji minut prve četvrtine rezultat na semaforu bio 8:7 za Partizan, jasno vam je kakva se košarka igrala u tom periodu.

Nešto bolja igra, posebno kada je Partizan u pitanju, viđena je tokom drugog kvartala, proradio je njihov šut za tri poena, raspucali su se Aleksej Nikolić i Vanja Marinković, a poenima Lendejla u posljednjoj sekundi druge četvrtine, Partizan je stigao do svoje najveće prednosti od početka meča – 34:27.

Uz veliku podršku sa tribina, bio je to odličan vjetar u leđa za crno-bijele pred ulazak u drugo poluvrijeme, ali u trećoj četvrtini ekipa Andree Trinkijerija ponovo pokazuje boljke iz prvih deset minuta, opet veliki broj promašaja, što Zvezda uspeva da iskoristi, mada daleko od toga da su i crveno-bijeli briljirali.

Malo pomalo, crveno-bijeli su, najviše zahvaljujući Simaniću i Davidovcu, istopili prednost Partizana sa poluvremena, a Čović, Lazić i Perperoglu su se potrudili da Zvezda ponovo preuzme vođstvo.

Da Partizan i dalje ostane rezultatski u igri, pobrinuo se raspoloženi Vanja Marinković, koji je sa još nekoliko trojki uspio da unese neophodnu energiju u igru ekipe crno-bijelih.

U posljednju četvrtinu ušlo se minimalnim vođstvom Zvezde – 49:48 i bilo je jasno da nas očekuje još jedna dramatična završnica u duelu crno i crveno-bijelih.

Tako je i bilo u preostalih deset minuta ove utakmice. Zvezda je sredinom posljednje četvrtine, preko Berona povela sa 60:56, ali Lendejl, Pejdž i Marinković vraćaju prednost Partizanu – 65:62.

Zvezda potom prilazi na poen zaostatka, a onda “eksplozija“ oduševljenja navijača Partizana – Pejdž pogađa trojku za 68:64!

Ni tada nije sve bilo gotovo, Bili Beron na drugoj strani vraća trojku, a onda, na četiri sekunde prije kraja, Markus Pejdž je iznudio prekršaj, pogodio oba penala, za 70:67.

Poslije dva tajm-auta zaredom, uslijedio je rasplet – Davidovac promašuje za tri poena, ostalo je 70:67, pobjeda Partizana!

Vanja Marinković je sa 18 poena bio najefikasniji u Partizanu, 10 je upisao Lendejl, a u Zvezdi dvocifreni Perperoglu sa 16 i Cirbes sa 11 poena.

Ipak, Cirbes je u ključnim trenucima utakmice, u samom finišu napravio nekoliko velikih grešaka.