Fudbaleri Veleža nadigrali su juče u Nevesinju Mladost iz Gacka i plasirali se u osminu finala Кupa Republike Srpske.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena i po jednog gola u mreži rivala, Nevesinjci su u nastavku zaigrali mnogo angažovanije koristeći brze krilne igrače Draškovića i Repovića.

Ipak, na gol se čekalo sve do 72. minuta kada je Petković sigurno realizovao penal. U finišu je Velež stvorio veliki broj prilika, a komšijska mreža zatresla se još dva puta. Strijelci su bili Drašković i Stajić.

Iz grupe Istok u narednu rundu su se plasirali: Zvijezda, Bratstvo, Drina, Radnik, Rudar 1925 i Podrinje i među ovim ekipama treba tražiti narednog rivala nevesinjskom drugoligašu.

VELEŽ – MLADOST 4:1 (1:1)

Gradski stadion u Nevesinju. Gledalaca: 70. Sudija: Dalibor Stupić (Trebinje). Strijelci: 1:0 Stajić u 5, 1:1 Delić u 12, Petković u 72, 3:1 Drašković, 4:1 Mladost.

VELEŽ: Pojužina, Кovačević, Vučetić (Petković), Šiljegović, Stajić, Drašković, Repović, Mrkajić, Radović, Ivanišević (Кalem), Radojičić (Milidrag).

MLADOST: Šuković, Delić, Nikolić (L. Avdalović), Mrkaić, Mrković (Elek), J. Avdalović, Vuković, Bratić, Drakul, Guzina, Кomnenić.

Izvor: Radio Nevesinje