Derbi kola Prve lige Republike Srpske odigrao se na Sokocu, gdje su domaćini dočekali ekipu Leotara. Pobjedu su ostvarili u samom finišu gosti iz Trebinja 86:85.

Leotar bolje otvara susret – 27:13 je vođstvo nakon uvodne četvrtine. Sokočani smanjuju prednost i na odmor na poluvremenu se odlazi rezultatom 37:41 u korist gostiju.

Sokolac uz podršku publike sustiže prednost pred kraj utakmice, a 50. sekundi do kraja čak vodi 84:82. U dramatičnoj završnici više koncetracije su imali Trebinjci koji su poenima Šakotića sa slobodnih bacanja došli do pobjede.

Igrač utakmice Šakotić ubacio 22 poena za Leotar, Milidragović 16, Raičević 13, Damjanović i Milošević po 12 poena. Kod Sokoca Pečenica je ubacio 23, Marković 19, Đerić 15, Radović 14 i Okiljević 11 poena.

Leotar je ovom pobjedom preskočio Sokolac na prvenstvenoj tabeli i dijeli prvo mjesto na tabeli sa banjalučkim Borcem.