Večeras je zvanično počela nova sezona za rukometaše Leotara koji su u okviru prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na briljantan način slavili protiv Sloge iz Doboja. Trebinjci su nakon prvog poluvremena i rezultata 18:15, na kraju slavili konačnim rezultatom 36:28.

Bila je to sjajna rukometna predstava koja je ponudila sve lijepo što ovaj sport može da ponudi. Leotar je igrao timski, sa raspoloženim golmanom Radovićem i sjajnim krilom Draganićem i pridošlicom Glendžom .

Nakon jedne brze kontre koju realizuje Jovanović Leotar poslije početnog vođstva Dobojlija dolazi do 3:2. Gosti izjednačuju preko Karanovića, a Leotar nakon još jedne kontre ponovo vodi.

U 6. minutu rezultat je bio 5:4 u korist domaćina. Prije nego što Karanović ponovo pogađa rašlje gola golmana Radovića, utakmica se nastavlja uz veliku borbu sa obje strane, a Leotar u 8. minutu preko Draganića koji je nastavio sjajnu formu još od priprema, dolazi do 7:5 u 8. minutu.

Bilo je tu mnogo muške igre sa obje strane, a ono što je presudilo je bila sposobnost Leotara da brzom transformacijom uspije da se “uvuče pod kožu” vrlo jakoj ekipi Sloge i da na kraju zasluženo slavi.

Leotar se pred kraj prvog poluvremena uspijeva odvojiti i napraviti rezultatsko vođstvo od 18:15.

Nakon ovoga u drugo poluvrijeme se ušlo sa Leotarom kojem sve polazi za rukom, a ključnu ulogu igrao je Glendža koji je postigao tri od četiri gola za domaćina u toj fazi i tako odvojio Leotar na 23:15. U domaćem sastavu potrebno je posebno pohvaliti Glendžu, Jankovića i Draganića koji su uspijevali da nadigraju svoje rivale. Uz nekoliko isključenja i muške igre, rukometaši Leotara pokazali su snagu i odlučnost i svoju sposobnost da se nose sa renomiranom ekipom iz jedne od rukometnih prestonica BiH. Poslije utakmice za najboljeg igrača je izabran Radović koji je sa nekoliko sjajnih odbrana izluđivao protivničke igrače.

Na drugoj strani, u ekipi Sloge na golu je takođe odličan bio Bogdanović koji je čuvao svoju ekipu u mnogim teškim momentima.

U 54. minutu na semaforu je stajalo 31:24. Do kraja Leotar je uspio održati ovu prednost i zasluženo slavio.

Premijer liga i Prva liga Republike Srpske su velika razlika, a Leotar je ovom predstavom pokazao da se može nositi sa ozbiljnim rukometnim kolektivima, te da su pripreme urađene na pravi način. Ovaj tim odigrao je pregršt lijepih i atraktivnih poteza i uz veliku podršku domaće publike, koja je dodatno zahuktala atmosferu na tribinama, uspio doći do pobjede na otvaranju Premijer lige.  Tribine su bile prepune što je bio dodatni vjetar u leđa za domaćina.

Milan Simonović, trener Leotara po završetku meča istakao je da rezultat nije slika onoga što se vidjelo na terenu, te da je utakmica mogla otići na obje strane. „Ekipa Sloge je bila sjajan rival i natjerala nas je da damo svoj maksimum“, istakao je on.

RK Leotar – RK Sloga 36:28 (18:15)

Sudije: Hrstić  Žarko (Ljubuški), Rašić Ante (Ljubuški) i Rastoder Nedžad (Goražde)

Sportska dvorana Miloš Mrdić, Trebinje

Leotar: Savović, Draganić 8, Bojović, Milićević 3, Milojević 2, Tasovac, Spaić, Mićić, Ninković, Radović, Srdanović 1, Jovanović 2, Uljarević 3, Janković 5, Glendža 10, Ražnatović 2

Trener: Milan Simonović

Sloga: Bogdanović, Zekić 7, Đurđević, Krajišnik, Tulendić, Ivanović 3, Stanković 7, Petković, Bajović, Pavlov 1, Miličević, Vještica 1, karanović 4, Ristić, Manjić 5

Trener: Darko Panić