U finalu teniskog turnira Vimbldon srpski teniser Novak Đoković pobjedio je u izuzetno uzbudljivom meču Švajcarca Rodžera Federera rezultatom 3:2 u setovima, poslije četiri časa i 57 minuta igre.

Meč je bio pravi sudar teniskih divova, ujedno i trenutno dva najbolja tenisera na ATP listi, a u većem dijelu meča Švajcarac je ostavljao utisak da je bliži trijumfu. Ipak, u odlučujućim momentima prvog i trećeg seta u taj-brejku Novak je bio na visini zadatka i poslije Federerovog osvajanja četvrtog seta, meč je otišao u ekstra neizvjesnu završnicu.

U uzbudljivom i napetom odlučujućem setu Đoković je slavio rezultatom 13:12 u gemovima, u trećem taj-brejku u meču (7:3).

Po setovima je bilo 7:6 (5), 1:6, 7:6 (4), 4:6 i 13:12 (3).

Ovo je bio 48. međusobni susret dvojice teniskih velikana, a Srbin vodi u ukupnom skoru 26-22.

„Ovo je jedan od najuzbudljivijih mečeva koje sam ikada odigrao“, izjavio je Đoković poslije meča i uručenja pehara.