Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta su prošle sedmice zabilježili dobar rezultat u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope, pošto su u Ukrajini remizirali sa Šahtjorom 2:2.

Drugi pogodak za nemački tim je postigao je srpski reprezentativac Filip Kostić, na asistenciju Luke Jovića, ali je trener “frankfurtskih orlova” Adi Hiter u prvi plan istakao trećeg srpskog fudbalera u timu – Mijata Gaćinovića. Njemački mediji su bili iznenađeni što je bivši igrač Vojvodine dobio prednost u odnosu na Sebastijana Alera, a mladi ofanzivac je potpuno opravdao ukazano poverenje.

Mijat može puno da nam pomogne sa svojim stilom igre. On je jako zahvalan igrač, može da igra čak i kao zadnji vezni u sredini terena. Odličan je pozadi, naravno i u napadu. Ovog puta sam se odlučio da napad predvode Rebić i Jović, što se ispostavilo kao dobra odluka – kazao je Hiter posle meča.

Ajntraht je vodio sa 2:1, ali je u finišu primio gol. Ipak, ima solidan rezultat pred revanš na svom terenu sutra.

Naravno da sam razočaran što nismo pobjedili. Ako vodite do 80. minuta, morate da privedete mirno meč kraju. Ipak u dobrom smo položaju pred revanš – dodao je Hiter.

Ajntraht sutra od 18 časova i 55 minuta na svom stadionu dočekuje Šahtjor u meču koji će dati učesnika osmine finala Lige Evrope.