Sinoć je na Trgu Krajine u Banjaluci završeno premijerno izdanje 3×3 Lige Republike Srpske. Najprijatnije iznenađenje na ovogodišnjem 3×3 Trebinje, juniorska ekipa „Dva metra od table“, sačinjena od juniora iz najjužnijeg grada Srpske, napravila je veliki uspjeh i osvojila bronzanu medalju.

Iako još uvijek juniori, sjajnom igrom, ali i vođeni velikom podrškom sa tribina Pavle Tupanjanin, Andrija Karanac, Jovan Runjevac i Aleksa Ćuzulan su napravili senzaciju već u grupi kada su u uzbudljivoj završnici savldali ekipu Fortuna City iz Prnjavora sa 21:20.

U 1/4 finalu još jedna sjajna partija i pobjeda nad favorizovanom ekipom iz Ugljevika rezultatom 21:19.

Ljubimci publike i najmlađa ekipa na završnom turniru zaustavljena je u polufinalu (21:14) od ekipe Sport Caffe-a iz Dervente, koja je kasnije osvojila prvo mjesto i zvanično postala najbolja basketaška ekipa u Republici Srpskoj.

Mladići iz Trebinja su na najbolji mogući način promovisali svoj grad u Banjaluci, te uz bronzanu medalju osvojili i trofej „Naj fair play“ ekipe.