U „Posco areni“ u Beogradu sinoć je odigrano prvo polufinale Lige RS u Beogradu u kojem su Trebinjci bili bolji od ekipe Krajina rezultatom 3:1 i plasirali se u finale ovog takmičenja.

Trebinjci su dobro počeli meč i zasluženo poveli sa 1:0 golom Brkića. Bilo je do kraja poluvremena još dobrih šansi koje ekipa Trebinja nije uspješno realizovala, ali se na odmor otišlo sa prednošću od 1:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je izjednačenje, kada se ekipa Krajine iz polušanse dobro snašla i postigla izjednačujući gol kojem je prethodila zicer šansa koju Trebinjci nisu iskoristili. Trebinjci se nisu predali, pa se, iako su imali inicijativu i nekoliko šansi, regularni dio utakmice završio neriješeno – 1:1.

U penal seriji bolje su se snašli Trebinjci. Golman KMF Trebinje Marko Sikimić je odbranio oba šuta protivnika.

Trebinjci su bili uspješni sa bijele tačke pa su se u strijelcu upisali Stosic i Vukmirović. Konačan rezultat utakmice bio je 3:1.

Finale Lige RS u Beogradu na programu je 23. maja (četvrtak) kada će KMF Trebinje igrati protiv Ugljevika koji je u drugom polufinalu bolji bio od Foče rezultatom 3:2.