Futsaleri Srbije remizirali su 2:2 sa ekipom Slovenije na otvaranju Evropskog prvenstva u futsalu, a do remija srpska selekcija je stigla  golom Dragana Tomića 30 sekundi pre kraja utakmice.

Prethodno, ‘leteći golman’ Srbije Mladen Kocić uputio je zaista sjajan udarac ka golu Slovenije, ali je šut išao malo pored gola. Na sreću „Orlova“, na pravom mjestu našao se Tomić i ubacio loptu u praznu mrežu za 2:2 i veliku radost naših futsalera.

Jedan od najvećih favorita za evropski tron Portugalija ostvarila je lagan trijumf u prvom meču na Evropskom prvenstvu u futsalu u Sloveniji protiv Rumunije 4:1. Španci izvukli bod pošto su gubili dva razlike od Francuske.

Rikardinjo

Alfa i omega portugalskog tima Rikardinjo i u ovom meču je pokazao zašto je jedan od najboljih svetskih igrača. Dovodio je Rumune do ludila, a asistirao je kod prvog gola Kariju u četvrtom i kod drugog u 19. kada je Sesilio uhvatio sjajan volej za 2:0. Stoika je smanjio u 34. minutu, ali ovaj gol kao da je još više razgoropadio favorita. Rikardinjo je samo dva minuta kasnije rešio da se upiše u strelce i to na fenomenalan način, dok je učestvovao i kod četvrtog, Koelja u sledećem napadu.

Ovom pobedom Portugalci su gotovo sigurno obezbedili plasman u četvrtfinale, a protiv Ukrajine 4. februara imaju šansu da overe prvo mesto. Borba za drugog četvrtfinalistu iz Grupe C vodiće se dva dana kasnije, kada se sastaju Ukrajina i Rumunija.

U meču Grupe D Španija i Francuska su odigrale nerešeno 4:4. Španci su ušli kao favoriti, ali su Trikolori bili bliži pobedi, pošto su vodili u prvom poluvremenu dva puta, a u drugom su poveli dva gola razlike 4:2, ali je i to uspela da nadoknadi Crvena furija.

Izvor: SportKlub / Hot Sport