U derbi utakmici 4. kola Prve rukometne lige RS Hercegovina je večeras u Nevesinju savladala Prijedor 27:19. Iako je konačan rezultat dosta ubjedljiv Nevesinjci su morali uložiti mnogo truda da dođu do treće uzastopne pobjede.

Presudila je čvrsta i organizovana igra u odbrani i velika želja za trijumfom. Hercegovina je imala blago vođstvo do sredine drugog poluvremena. Od 44. do 51. minuta domaći prave seriju 6:0 i ulaze u mirnu završnicu. Mladi rukometaši su u odsustvu povrijeđenih igrača još jednom dali veliki doprinos pobjedi. Čak devet igrača upisalo se u strijelce, a najefikasniji je bio Dragović sa devet golova. Na golu je odličan bio Samardžić sa 18 odbrana.

Hercegovina grabi ka vrhu i već je na trećoj poziciji prvenstvene tabele. U narednom kolu nevesinjske rukometaše očekuje najteže jesenje gostovanje, pošto odlaze u goste Derventi.

HERCEGOVINA – PRIJEDOR 27:19 (13:11)

Sportska dvorana „Nevesinjka“: Gledalaca: 300. Sudije:Janko Trnčić, Marko Džebo (I. Sarajevo). Isključenja: Hercegovina (8 min), Prijedor (4 min). Sedmerci: Hercegovina 3(1), Prijedor 6(4).

HERCEGOVINA: Samardžić, Višnjevac, Ne. Ivanović, Кovačević (2), Dragović (9), Šarenac (1), Babić (2), Pantić, Manigoda (1), Avdalović (1), Šipovac (3),Laketa (2), Кisić, Ni. Ivanović (6).

PRIJEDOR: Tubin,Topić, Blagojević (3), Babić, Cvijić (7), Radaković (1), Vokić (3), Čanković (1), Pejić (3), Ibričić (1).

Izvor: Radio Nevesinje