Košarkaši Srbije zabeležili su ključnu pobedu u prvoj fazi Svetskog kupa u Španiji. Izabranici Aleksandra Đorđevića su nadigrali Iran rezutatom 83:70.Tako su došli do druge pobede u grupi što ih stavlja na korak od plasmana u narednu fazu takmičenja.

Nije sve bilo sjajno na utakmici po srpske košarkaše. Srbija se mučila u prvom poluvremenu, ali je sve došlo na svoje u nastavku. Serijom od 15-0 u trećoj deonici Đorđevićeva ekipa je došla do 19 poena prednosti što je bilo dovoljno da se obezbedi trijumf u Granadi.

Najefikasniji u srpskoj ekipi bio je Nemanja Bjelica sa 18 poena i 10 skokova. Pratio ga je Bogdan Bogdanović sa 16, a treba istaći osam poena i devet asistencija Teodosića. Na drugoj strani ubedljivo najbolji je bio Hadadi sa 28 poena.

Srbija narednu utakmicu igra u sredu od 18 časova protiv Brazila.

Reprezentativci Senegala su odličnom igrom u prvom poluvremenu uspeli da načine prvo veće iznenađenje na ovom Svetskom kupu savladavši Hrvatsku rezultatom 77:75 u meču grupe B.

Senegalci su meč otvorili sa četiri poena Fajea, koji je uz Đenga i Dalmeidu bio jedini iz redova Senegala koji je u prvom kvartalu postigao koš. Prva četvrtina je završena rezultatom 18:16, dok su igrači Šeika Sara već do poluvremena uvećali svoje vodstvo na devet poena razlike.

Četiri postignuta bacanja na 5:03 do kraja Ante Tomića, dovela su Hrvatsku u veoma dobru priliku za preokret, tada je rezultat bio 64:62 za Senegal. Senegalci su vratili sigurnu prednost nakon šest vezanih poena u kasnijim napadima, ali su najveća iskušenja bila 21 sekundu pred kraj meča kada je prednost na jedan poen smanjio trojkom nekadašnji igrač Partizana, Oliver Lafajet. Senegalci ipak nisu pokleli u uzbudljivom finišu pa su ponovo rezultatski “pobegli” poenima Dalmeide i Ndojea. Trojka Rudeža u poslednjoj sekundi meča je samo ublažila poraz ekipe Jasmina Repeše.

Procentualno, Senegal je bio bolji u šutu izvan linije za tri poena (47%) i sa linije penala (81%) dok je Hrvatska imala veći procenat za dva poena (57%). Najviše poena na meču je postigao Gorgi Đeng, 27 poena uz osam skokova. Pored Đenga, zaslužni za trijumf Senegala su još Dalmeida sa 15 i Faje sa 11 poena. . Iz redova Hrvatske najzapaženiji su bili Bojan Bogdanović sa 15 poena, isto toliko je postigao i Šarić, dok je Tomić ubacio 14 uz devet skokova.

Do pobjeda u trećem kolu, pored Srbije i Senegala, do sada su došle i ekipe Argentine (85:81 protiv Filipina) i Francuske ( 94:55 protiv Egipta).

Izvor: kosarka24.com