Rukometaši trebinjskog Leotara stigli su do druge pobjede u Premijer ligi BiH. U Trebinju je kapitulirala ekipa Gračanice, lider prvenstva, poslije odlične partije izabranika Darka Tavrića.

Slavio je Leotar mnogo lakše nego što se očekivalo rezultatom 30:26, na poluvremenu je bilo 14:11.

Poslije početnog vođstva gostiju 0:1, Trebinjci su preuzeli inicijativu i do kraja susreta nisu ispuštali prednost koja je dostizala i šest golova razlike. Čvrstom odbranom i efikasnom organizacijom napada Trebinjci nisu dali puno prostora za nadu gostima iz Gračanice, koji su poslije ovog poraza prepustili lidersku poziciju banjalučkom Borcu.

Pred kraj meča trener Leotara je pružio šansu najmlađim prvotimcima Veraji, Orboviću i Ratkoviću, koji su ove večeri čari premijerligaškog rukometa osjetili protiv jedne od najboljih ekipa u BiH.

Najefikasniji u redovima domaćih bili su Miličević sa osam, Srdanović i Bugarinović sa šest, te Janković sa pet golova, uz sjajnu partiju golmana Veselina Savovića.

Sjajnom akcijom rukovodstva RK Leotar večeras su tribine SD „Miloš Mrdić“ bile popunjene do posljednjeg mjesta, a tokom poluvremena brojni trebinjski mališani imali su priliku da na parketu dvorane igraju mini rukomet pod nadzorom trenera mlađih kategorija Leotara.

Trebinjski plavo-bijeli imaju stopostotan učinak u dva meča na svom parketu i ukupno šest bodova u pet odigranih mečeva. Slijede im mečevi na gostovanju u Goraždu predstojećeg vikenda i zaostala utakmica sa dobojskom Slogom u Trebinju za sedam dana.