U okviru 16. kola Premijer lige BiH za rukometaše Leotar je u Trebinju dočekao Iskru. Gosti iz Bugojna su bili ravnopravan protivnik sve do 45 minute susreta. Konačan rezultat bio je 32:27 (13:12).

U prvom poluvremenu igralo se gol za gol, te su domaći otišli na poluvrijeme sa prednošću od jednog gola razlike.

U drugom poluvremenu Iskra je u četrdesetoj minuti došla do izjednačenja (17:17), ali ispostavilo se da je to bio najbliži rezultat kroz čitavu utakmicu.

Kod domaćih najefikasniji je bio Lazar Janković sa 7 golova, dok su Aleksandar Miličević i Marko Stefanović postigli 5 golova. Golman Luka Radović imao je 8 odbrana (3 sedmerca).

Kod Iskre najefikasniji je bio Semir Zvekić sa 6 golova, Mihailo Stošljević i Ivan Vokši postigli su 5 golova, a Jasmin Omerović 4 gola. Arman Beširević imao je 6 odbrana (3 sedmerca).

Rezultati 16. kola:  Drina – Maglaj 22:30, Leotar – Iskra 32:27, Goražde – Gračanica 23:28, Bosna (V) – Lokomotiva 27:24, Slavija – Vogošća 24:21, Sloga (GV) – Konjuh 35:32, Izviđač – Sloga (D) 27:29.