Rukometaši Leotara su u meču 24. kola Premijer lige BiH savladali banjalučki Borac m:tel, i zadržali šanse za plasman u plej-of.

Danas su u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ rukometaši Leotara ugostili zahuktali Borac, koji čvrsto drži treću poziciju u finišu regularnog dijela Premijer lige BiH. Banjalučani su bili za nijansu bolji protivnik u prvih 30 minuta i poluvrijeme su riješili u svoju korist 13:14, pošto je prvi dio poluvremena protekao u izjednačenoj igri.

U drugi dio meča izabranici Darka Tavrića ulaze sa više motiva i prave preokret, te održavaju vođstvo do samog finiša meča. Imao je Leotar +3 na tri minuta do kraja, ali se u posljednji minut ušlo sa velikom neizvjesnosti jer Trebinjci nisu iskoristili posljednja dva napada.

Kod rezultata 28:27 Borac je na deset sekundi do kraja imao posljednji napad, ali je stativa uz posljednji sudijski zvižduk sačuvala mrežu Radovića.

Najefikasniji u redovima domaćih bio je Draganić sa devet golova, a Miličević je upisao pet pogodaka. Kod gosti je najraspoloženiji bio Rađenović sa šest golova.

Na kraju zaslužen deseti domaći trijumf Leotara za 38 prvenstveni bod i skok na peto mjesto premijerligaške tabele. U posljednja dva kola Trebinjci gostuju Maglaju, pa na svom terenu dočekuju Konjuh, ekipe koje su takođe pretendenti za učešće u plej-ofu i biće izuzetno zanimljivo viditi da li će Leotar izboriti jedno od prvih sedam mjesta na tabeli.