U hercegovačkom derbiju ove subote snage su odmjerili rukometaši Izviđača iz Ljubuškog i trebinjskog Leotara.

Na teškom gostovanju ekipa izabranika Darka Tavrića pružila je odličnu partiju protiv dvostrukog šampiona BiH, i odigrala neizvjestan meč do samog kraja. Nakon izjednačenih prvih 30 minuta, u kojima su se ekipe smjenjivale u vođstvu, na odmor se otišlo rezultatom 12:12.

I drugo poluvrijeme je imalo isti rezultatski tok, a Leotar je golom iz sedmerca na dvanaest sekundi do kraja meča stigao do neriješenog rezultata (23:23). Ipak, nedostatak koncentracije u posljednjem napadu rezultirao je pobjedom domaćina golom Vukšića u posljednjim trenucima meča.

Ovim porazom Leotar je ostao na skoru od četiri pobjede i 12 bodova, te zauzima devetu poziciju na premijerligaškoj tabeli.

U desetom kolu u Trebinju će gostovati ekipa Sloge iz Gornjeg Vakufa.