Rukometaši trebinjskog Leotara ostvarili su večeras u Maglaju ključnu pobjedu u ovosezonskom nastupu u Premijer ligi BiH i kolo prije kraja regularnog dijela obezbjedili su nastup u plej-ofu.

Poslije nešto lošijeg izdanja u prvih 30 minuta meča, uspjeli su Trebinjci da preokrenu rezultat u svoju korist i savladaju više nego solidnog domaćina. Poluvrijeme je završeno vođstvom Maglaja 17:14, dok su poslije posljednjeg sudijskog zvižduka rukometaši Leotara ostvarili pobjedu 27:29.

Za Leotar su večeras pogađali Miličević, Srdanović i Janković sa po šest golova, Glendža je dao četiri, Milojević tri, Uljarević dva, dok su se Ražnatović i Draganić po jednom upisali u strijelce.

Sa nova tri boda izabranici Darka Tavrića uspjeli su da ostvare zacrtani cilj – plasman u plej-of i doigravanje za šampiona BiH. Osim Leotara, kolo prije kraja, poznato je i ostalih sedam učesnika završnice, a to su: Izviđač iz Ljubuškog, Gračanica, Bosna Visoko, banjalučki Borac, Konjuh iz Živinica, Vogošća i dobojska Sloga.

U posljednjem kolu Leotar dočekuje Konjuh, a eventualnom pobjedom bi se bodovno poravnao sa Živiničanima koji su četvrti na tabeli.

Ovo je veliki uspjeh za trebinjski rukomet, jer je ekipa u prvoj sezoni po povratku u Premijer ligu ostvarila ambiciozan plan i u izuzetno jakoj konkurenciji izborila plej-of.