Rukometaši Leotara savladali su večeras Lokomotivu iz Brčkog rezultatom 28:26 (14:11) u polufinalu Kupa Republike Srpske i sutra će u finalu igrati za trofej protiv Sloge iz Doboja.

Teže nego što se očekivalo stigli su Trebinjci do željenog cilja pred svojom publikom u dvorani „Miloš Mrdić“. Iako su domaćini vodili gotovo cijelim tokom meča, Brčaci nisu dozvoljavali da se značajnije rezultatski odvoje. Tek u finišu prvog dijela pobjegao je Leotar na +3, a kuriozitet prvog dijela je da je odlični Glendža dao polovinu golova trebinjske ekipe (7 od ukupno 14 u prvih 30 minuta).

U drugom dijelu nastavila se rovovska borba u kojoj je Leotar konstantno uzmicao protivniku, koji se svim silama trudio da održi priključak. Poslije vođstva gosti 21:22 izabranici Darka Tavrića smogli su snage ponovo da odu na dva gola prednosti, što su i održali do samog finiša.

Leotar su do finala vodili Aleksandar Glendža sa devet golova i Aleksandar Milićević sa pogotkom manje, dok je odličan na golu bio Radović sa 18 odbrana. Kod Brčaka najefikasniji je bio Igor Krivokapić sa 11 golova.

Finale je na programu sutra od 17 časova, uz direktan prenos na Radio-televiziji Republike Srpske.

Ranije danas Sloga iz Doboja pobjedila je u drugom polufinalnom meču banjalučki Borac rezultatom 34:31 (17:13).

Dobojlije su u prvih 30 minuta bile dominantnije protiv Borca pa se na odmor otišli sa prednošću od četiri pogotka. U nastavku je tim Srebrenka Markovića uspio da sačuva prednost i prođe u finale pored Banjalučana koji su branioci trofeja i ovosedmični osvajači Kupa BiH.

Prvi strijelac susreta bio je prvotimac Borca Bojan Rađenović sa 13 postignutih golova, dok su Srđan Savić i Milan Dakić uknjižili po četiri. U pobjedničkoj ekipi najefikasniji su bili Goran Ristović i Huso Ćosić sa po osam pogodaka, dok je gol manje upisao Vladimir Stanković.