Rukometaši Hercegovine dobrom igrom i pobjedom počastili su sinoć navijače u Sportskoj dvorani „Nevesinjka“. U pretposljednjem kolu prvog dijela prvenstva savladali su Mladost rezultatom 32:26 i nastavili trku sa Derventom za jesenju titulu u Prvoj ligi RS.

Hercegovina je već na otvaranju susreta, od 5. do 13. minuta, u silovitom naletu napravila seriju 7:0 i bez mnogo oscilacija održavala prednost do kraja utakmice. Blagi pad u finišu prvog dijela, nadoknađen je odgovornom igrom u nastavku susreta. Nevesinjci su večeras golove postizali mahom sa bekovskih pozicija, a dobro su funkcionisali i kontranapadi. Banjalučani koji važe za jednu od čvršćih prvoligaških ekipa nisu uspjeli da nametnu svoj ritam.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Dragović sa sedam golova, dok se gostiju istakao Кecman sa deset pogodaka.

U posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva Hercegovina gostuje u Gradiški.

HERCEGOVINA – MLADOST 32:26 (14:11)

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Gledalaca: 300. Sudije: Boris Trnčić, Nemanja Pavlović (I. Sarajevo). Isključenja: Hercegovina (10 min), Mladost (10 min). Sedmerci: Hercegovina 5 (3), Mladost 3 (2).

HERCEGOVINA: Samardžić, Vučinić, Višnjevac, Ne. Ivanović (6), Dragović (7), Šarenac (3), Babić (2), Pantić, Manigoda (1), Buha, Laketa (3), Vučić (1), Ni.Ivanović (5), Čabrilo (4).

MLADOST: Sopko, Кovačević (8), Ćulum (1), Glumičić, Petrović (4), Vlajić, Todorović (2), Кremenović, Tatić (1), Кos, Sarić, Vukalo, Кecman (10), Galić.

Izvor: Radio Nevesinje