Rukometaši Hercegovine trijumfalno su se vratili u Sportsku dvoranu „Nevesinjka“. Željni igre i dokazivanja pred domaćom publikom savladali su Prijedor 26:22.

Nevesinjci su vodili od početka do kraja, ali se žilavi rival nije predavao. Domaći su najveću prednost od pet golova imali u 43. minutu. Tri minuta kasnije jedan bezazlen duel u žaru borbe pretvorio se u manji incident koji je za epilog imao po dva isključenja sa obje strane. To se više odrazilo na igrače Hercegovine koji su dozvolili rivalu da napravi mini seriju i vrati se u meč. Ipak, domaći su u finišu zaigrali borbenije, a duže napade su pretvarali u pogotke.

Jučerašnja pobjeda nevesinjske ekipe izborena je na krilima najiskusnijih. Čabrilo je bio nezaustavljiv sa krilne pozicije sa osam golova, Dragović je postigao šest, a Kovačević pet golova. Kod gostiju je najefikasniji bio Bižić sa osam pogodaka.

Hercegovina je imala i veliku podršku sa tribina. Sa najvatrenijim pristalicama na kraju je zajednički proslavljena pobjeda.

U narednom kolu Hercegovina odlazi u goste fenjerašu Prve lige RS− ekipi Teslića i biće to prilika za nove bodove.

Izvor: Radio Nevesinje