Rukometaši Leotara danas su u okviru 10. kola Prve lige Republike Srpske odigrali veoma sadržajnu utakmicu, protiv starih rivala ekipe Hercegovine iz Nevesinja. U utakmici, u kojoj nije manjkalo uzbuđenja slavili su izabranici trenera Milana Simonovića, konačnim rezultatom 28:20, nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem domaćin pravi razliku tek u zadnjih nekoliko minuta.

Dva ekspresna gola produkt su velikog zalaganja Trebinjaca pred kraj poluvremena, i možda su bili i odlučujući kada je u pitanju pobjednik meča.

Kao moment utakmice izdvojili bi lob Milomira Ninkovića koji je zaledio golmana gostiju Stajića. Utakmica je u prvom poluvremenu bila izjednačena, Leotar je vodio, a Nevesinjci su se vraćali. Tako je proteklo čitavo prvo poluvrijeme, kao jedan od bitnih trenutaka treba izdvojiti dobru igru Leotara s igračem manje kao i veliku želju cijele ekipe za dokazivanjem.

Radi se o dva velika kluba, a pobjeda od 8 razlike dobar je temelj koji po riječima trenera Leotara Milana Simonovića, tek treba da se nadogradi.

Igra u drugom poluvremenu prelazi na stranu domaćina, a Savović s dvije sjajne odbrane, pri rezultatu 16:13, daje veliki doprinos pobjedi Leotara. Leotar odlazi na +5, ali se igrači Hercegovine sa dva brza gola vraćaju. Ipak, u 38. minutu, rezultat je bio 20:15.

U izjavi za naš portal, trener Leotara Milan Simonović podcrtao je važnost dobre odbrane, te zalaganje svog tima. Ipak, kao manu naveo je blagu neuigranost i neiskustvo, budući da se radi o novom timu. Osim toga, Milan Simonović zahvalio se publici koja je u ovoj utakmici ispunila dvoranu i učinila ovaj hercegovački derbi još posebnijim. Simonović se prisjetio momenata kada su on i trener Hercegovine, Milanko Savčić igrali jedan protiv drugog, a eto danas, vodili su bitke i kao treneri.

“Igra u gostima nam je problem, ali na tome ćemo raditi” zaključio je Simonović.