Rukometašice Srbije osvojile su srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu kome su bile domaćini jer su u finalu u beogradskoj „Kombank areni“ poražene od Brazila 22:20.

Brazilke su bile bolji rival gotovo cijelim tokom meča, ako se izuzme prvi dio prvog poluvremena. Ipak, Srpkinje su na tri minuta do kraja uspjele da dovedu meč u krajnje neizvjesnu utakmicu. Imale su tada igračicu više i napad za izjednačenje, meuđutim odigrale su brzopleto i konfuzno, izgubile nekoliko lopti što sjajne Brazilke kažnjavaju i golovima Nuneš i Rodriges u svom prvom finalu planetarnog prvenstva dolaze do prve titule šampiona svijeta u istoriji.
Srpske rukometašice Dragana Cvijić i Sanja Damnjanović su izabrane u najbolji tim ovog šampionata. Bronzanu medalju na SP u Srbiji osvojila je selekcija Danske.