Rukometaši Leotara i ekipe Bosne iz Visokog u Sportskoj dvorani Miloš Mrdić podijelili su bodove, pošto je njihov okršaj završen rezultatom 22:22, nakon 8:7 i minimalnog vođstva Leotara na poluvremenu.

Leotar je poveo 1:0 preko Milojevića, a Milićević pogađa mrežu Grča nakon kontre za 2:0. Harmandić pogađa za 2:1, a Burić u ekipi Bosne dobija 2 minutna. Radović brani, a Draganić pogađa za 4:1. Bio je to dobar start domaćina koji je dobro ušao u utakmicu i diktirao tempo. Glendža potom dobija dva minuta isključenja, a Radović vrlo atraktivno brani sedmerac Harmandiću. Milojević je precizan za 5:2 za Leotar, a Čabaravdić smanjuje na 5:3. Toromanović potom još jednom pogađa, a potom su gosti precizni još jednom za 5:5.

Ovaj rezultat dugo je stajao na semaforu prije nego što mrežu gosta pogađa Ražnatović na prazan gol. Potom šestu paradu bilježi u prvom poluvremenu vrlo zapaženi golman Leotara Radović. U finišu prvog dijela Radović brani sedmerac Međiću, a Imamagić pogađa za 8:7, što je bio rezultat  prvog poluvremena.

Drugi dio meča počinje pogotkom Milojevića za 9:7, a Draganić je odveo Leotar na plus tri. Kapić smanjuje rezultat na 10:8, a Glendža biva precizan za novih +3 – na semaforu je tada stajalo 11:8.

Najveću prednost domaćinu donosi Draganić – 15:11. Omanović smanjuje, a Toromanović pogađa za 15:13. Imao je Leotar dobar rezultat kada je na semaforu stajalo 17:14, ali gosti ofanzivom dolaze na 18:17, a igrač Bosne Balta dobija 2 minuta. Milićević pogađa mrežu Grča za 19:17, međutim Toromanović je imao momenat inspiracije i pogodio je mrežu Radovića koji je u dugom poluvremenu bio dosta manje zapažen nego u prvom.

U 55. minutu rezultat je bio 20:19. Milojević je pogodio za vođstvo Leotara, a Divković izjednačuje. Gosti su u finišu uspjeli da dođu u vođstvo, ali Milojević spašava Leotar od šokantnog poraza.

Gosti su imali napad za pobjedu, ali na sreću po momke Darka Tavrića nisu ga realizovali te su tako ove dvije ekipe remizirale nakon što je Leotar imao vođstvo cijelih 57 minuta meča.

Bosna je ovim remijem ostala na čelu tabele, dok je Leotar sa petog pao na šesto mjesto. Trebinjci se nalaze u grupi timova od 5. do 7. mjesta koji imaju 25 bodova (Sloga Doboj i Konjuh), dok njihove kikseve u narednih deset kola vrebaju Sloga Gornji Vakuf, Zrinjski i Maglaj koji imaju 23 boda. U ligu za šampiona BiH plasiraće se prvih sedam ekipa i Izviđač iz Ljubuškog.

RK Leotar – RK Bosna 22:22 (8:7)

Sudije: Zdenko Božić (Novi Travnik), Borislav Slipac (Novi Travnik), Nedžad Rastoder (Goražde)