U 13. kolu Prve lige RS rukometaši Hercegovine poraženi su sinoć u Tesliću od istoimene ekipe rezultatom 29:28 (18:12).

Nevesinjci su loše otvorili utakmicu i već u 12. minutu imali zaostatak od pet golova. Do kraja poluvremena su konsolidovali redove, a u nastavku su vratili aktivan rezultat. U posljednjem minutu domaći su promašili sedmerac, a Hercegovina je realizovala napad za -1. Ipak, preostalo je malo vremena da presingom oduzmu loptu rivalu, tako da su bodovi ostali u Tesliću, prenosi portal Radio Nevesinja.

U nevesinjskoj ekipi opet je najefikasniji bio Čabrilo sa devet golova. Dragović je postigao šest, Kovačević pet, a Šarenac četiri pogotka. U drugom poluvremenu istakao se i mladi golman Vučinić.

I nakon ovog poraza Hercegovina je zadržala sedmu poziciju na tabeli sa 19 bodova.

U narednom kolu u Nevesinje stiže stari znanac – Drina iz Zvornika.

Izvor: Radio Nevesinje