Ekipa Leotara danas je u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“, u okviru 7. kola Prve lige Republike Srpske slavila protiv Mladosti iz Banja Luke rezultatom 29: 26, na poluvremenu rezultat je bio 15: 14.

U utakmici kojoj nije manjkalo uzbudjenja, slavila je ekipa Milana Simonovića boljom igrom u završnici. Pobjednik se nije mogao naslutiti do kraja. Dobrom igrom Ninkovića i Kapora koji su postigli 10 odnosno 7 golova Leotar je većinu susreta vodio ali se domaći nikako nisu uspijevali odvojili na više od 3 razlike.

Isključenja od 2 minuta išli su na ruku domaćih. Savović je odbranio 2 sedmerca u bitnim momentima što je pomoglo njegovom timu. Rezultat je bio 18: 17 u 40. minutu susreta od tada se momentum mijenjao. Izabranici novoga trenera Simonovića tek ne kraju slamaju otpor neugodnih gostiju. Lob Milomira Ninkovića bio je čavao u leđa ekipe Mladosti, koji nisu imali vremena za povratak u susret.

Viđen je sjajan eksplozivan rukomet i utakmica je svakako mogla zadovoljiti prisutne. Leotar je stigao do važne pobjede i ohrabrenja pred nastavak sezone, jer pobjeda protiv jakog protivnika svakako znači mnogo. Kod ekipe Mladosti najefikasniji je bio Todorović sa sedam golova. Banjalučani su igrali timski, a domaćin slama njihov otpor individualnim kvalitetom. Kada se sve pogleda, Leotar je zasluženo slavio, ali postoji puno mjesta za napredak ponajviše kada se igra pod pritiskom.