Sinoć je u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ odigrana međunarodna prijateljska utakmica između domaćeg sastava Leotara i gostiju ekipe Partizana iz Tivta.

Nakon neriješenog ishoda na poluvremenu, gosti se odvajaju u drugoj dionici igre i stvaraju razliku koju Leotar do kraja utakmice nije uspio sustići.

Počelo je vođstvom Leotara od 2:0 golovima Kapora i golom iz kontre Marka Srdanovića. Tome su prethodile dvije dobre odbrane Savovića. Prvi gol za Partizan djelo je Perunčića, poslije toga uslijedila je kontra koju realizuje Aleksa Perišić i rezultat je bio 2:2. Nemanja Drakulović pogađa za 2:3. Na drugoj strani Nikola Jovanović promašuje sedmerac, ali mu se lopta ponovo odbija u ruku i on iz drugog pokušaja zabija gol. Rezultat je bio 3:3 kada su gosti dobili isključenje od dva minuta.

Drakulović ponovo pogađa, ovaj put iz sedmerca, a Rosandić pogađa za 4:4. Savović je odbranio zicer, a najefikasniji igrač Leotara, Srdanović Marko, postiže gol za 5:5, međutim gosti eksperesno postižu pogodak za 5:6 preko Lasice.

Pri rezultatu 5:7 za goste, Leotar je zatražio tajm aut, a izabranici Milana Simonovića brzo dolaze na 8:8. Račić pogađa za 9:8, a već pominjani igrač gostiju Nemanja Drakulović pogađa za 9:9.

Leotar je odigrao sjajnu akciju u 21. minutu za 10:9.

Vrlo atraktivan gol pogađa Ranko Komnenović, Leotar je vodio 11:9, što je bio signal treneru Partizana da zatraži tajm aut. Za goste u nastavku pogađa Perišić, da bi Leotar golom Ambulije otišao na 12:10 u 25. minutu. Uslijedila je dobra akcija Partizana koju završava Samardžić, a za 12:12 pogađa Kaluđerović.

Do kraja poluvremena obje ekipe postigle su po jedan gol.

Drugo poluvrijeme počinje golom Milomira Ninkovića, kapitena Leotara, a gosti izjednačavaju iz sedmerca preko Nemanje Drakulovića. Leotar dolazi do 16:14, ali gosti brzo poravnavaju.

Od rezultata 19:19 gosti prave seriju 0:2 preko Nemanje Drakulovića i Perišića, međutim Leotar se vraća na 22:22. Od tada gosti prave nešto veću razliku, tako da je u 57. minutu na semaforu stajalo 27:31. Za Partizan su bili precizni Lasica, Kaluđerović, Veselin Drakulović, dok je za Leotar pogađao Nikola Jovanović.

U utakmici je viđen dobar rukomet, a ovo je Leotaru bila dobra prilika da se okuša protiv prvaka Crne Gore koji je nešto boljom igrom u drugom poluvremenu, zasluženo slavio.

RK Leotar Trebinje – RK Partizan Tivat (13:13) 29:33