У 10. колу Премијер лиге БиХ рукометаши Херцеговине поражени су синоћ у Невесињу од бањалучког Борца резултатом 33:18. Велика жеља и пуна дворана нису били довољни Невесињцима да се озбиљније супроставе великом ривалу који је уписао шесту узастопну побједу.

hp-media-group-logoВећ  на почетку утакмице била је очита  велика разлика у квалитету двије екипе. Домаћи су тек у 9. минуту први пут затресли мрежу Борца, а у наредних десетак минута  учинили су то још само једном. Тек у финишу првог полувремена Невесињци су  личили на праву такмичарску екипу. Везали су неколико лијепих акција па је и заостатак од четири гола  на одмору био подношљив.

У наставку  игра Херцеговине се потпуно распала. Гости су лако постизали голове, најчешће из брзих контранапада. Када је утакмица већ попримила ревијални карактер тренер Савчић је дао прилику и малађим играчима.

У редовима Херцеговине најефикаснији је био Чабрило са шест голова. Код гостију се истакао Мајић са седам погодака.

Извор: Радио Невесиње