Rukometaši Leotara su večeras u okviru 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine opravdali ulogu favorita i slavili protiv Dervente konačnim rezultatom 36:31. To je prva pobjeda Leotara u drugoj polusezoni i vjerovatno predznak boljih igara momaka Darka Tavrića koji su večeras bili ofanzivno raspoloženi.

Gosti su poveli 1:0, a potom Glendža sa dva gola pogađa za preokret Leotara. Milićević realizuje sedmerac za 3:1, a Smiljanić pogađa za 3:2. Ponovo Milićević pogađa za Leotar da bi nakon sedmerca gosti smanjili. Nakon jedne odbrane Radovića mrežu gostiju pogađa Ražnatović za 5:3. Srdanović pogađa za 6:3 sa lijevog boka, bila je to najava dobre partije mladog igrača Leotar koji je do kraja utakmice postigao 11 golova i bio junak domaćeg tima.

Ražnatović nakon još jedne kontre pogađa za 8:4,  a Srdanović pogađa još jednom nakon čega je uslijedio tajm-aut gosta. Srdanović pogađa vrlo atraktivnim lobom prevarivši golmana u Dervente u potpunosti. Smiljanić prva violina Dervente večeras postiže svoj treći gol od deset, koliko ih je uspio zabiti. Leotar je imao 11:6, nakon čega pogađa Oljača, a potom je precizan bio i Bilić. Uslijedio je sedmerac za Derventu koji je najprije promašio Oljača, a potom se lopta od prečke odbija u njegove ruke. Nakon 0:3 serije gostiju za Leotar pogađa Milićević koji je bio vrlo inspirisan noćas, a potom Radović brani sedmerac Oljači. Glendža pogađa za 13:9, a vrlo atraktivan lob pogađa Mišanović igrač Dervente. Nakon tajm auta šefa struke Leotara Darka Tavrića Srdanović pogađa šesti put, a na drugoj strani sedmerac realizuje Smiljanić.

Nakon toga gosti su skrivili isključenje od dva minuta. Milićević relizuje sedmerac i odvodi Leotar na 15:11. Milićević pogađa uprkos dva minuta kazne za Ražnatovića, a gosti iz Dervente pogađaju preko Bilića, koji sjajno lobuje istrčalog Radovića.

Prvi gol u nastavku upisuje Janković sa desnog krila. Potom kapiten Leotara Ninković pogađa za 18:14, a na drugoj strani precizan je bio Mišanović. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 18:16.

Drugo poluvrijeme počelo je sjajnom akcijom Milićevića i Glendže, nakon koje ovaj drugi zabija  četvrti put, a Smiljnićev šut brani Radović na drugoj strani. Srdanović pogađa sedmi gol nakon kontre, a potom Milićević ponovo pogađa po šesti put na utakmici, od toga treći u drugom poluvremenu.

U 36. minutu rezultat je bio 21:17, nakon čega Glendža „ubija pauka“, Mišanović ponovo pogađa na drugoj strani, da bi Srdanović po osmi put pogodio mrežu Dervente. Smiljić koji je postigao deset golova upisao se još jednom, da bi još jednom Srdanović bio precizan. Ovo je bilo njegovo veče. Savović dobija priliku na golu Leotara, a Milojević pogađa za domaćina. Oljača pogađa svoj četvrti gol.

Pri rezultatu 26:23 sedmerac realizuje Milićević, a potom precizan biva Milojević nakon treće odbrane Veselina Savovića. U 50. minutu rezultat  je bio 28:24, ubrzo je uslijedio tajm aut koji je pomogao gostima. Pogađao je Smiljić i gosti dolaze na 31:29, nakon čega je uslijedila reakcija Tavrića u vidu novog tajm auta na meču. Neugodna serija 0:3 prekinuta je golom Milojevića za 32:29. Glendža postiže svoj sedmi gol, a Milićević pogađa po sedmi put mrežu gostiju. Gosti na drugoj strani traže tajm aut. Srdanović postiže svoj 11-ti gol za 35:30. Savović bilježi svoju petu odbranu  za pobjedu Leotara u 18. kolu Premijer lige. Konačni rezultat bio je 36:31

Na pres konferenciji nakon utakmice šef struke Leotara Darko Tavić uprkos pobjedi nijo bio impresioniran partijom svojim pulena: „Čudno je to reći, ali ja nakon ove pobjede nisam zadovoljan. Tri boda su tu i to je ono što je važno, ipak igra se mora popraviti, baš kao i odnos prema igri i odnos između igrača u timu. Čestitam igračima Dervente na dobroj utakmici“, završio je Tavrić.

RK Leotar – RK Derventa 36:31 (18:16)