Fudbaleri Reala iz Madrida četvrti put u svojoj istoriji postali su svjetski klupski prvaci nakon što su u finalu ovogodišnjeg klupskog Svjetskog prvenstva porazili prvaka Južne Amerike, San Lorenzo rezultatom 2:0.

U 37. minuti večerašnje utakmice Real je poveo pogotkom Serhija Ramosa koji je glavom loptu zakucao u mrežu San Lorenza nakon idealnog centaršuta Tonija Krossa iz kornera.

U petoj minuti drugog poluvremena bilo je već 2:0, a strijelac ovog puta bio je Geret Bejl nakon dodavanja Iska.

Ovo je za Real Madrid četvrti svjetski klupski naslov, nakon što su se na tron peli 1960., 1998., te 2002. godine. Madriđani su kratkih rukava ostajali 1966. i 2000. godine, dok u preostala četiri navrata Svjetsko prvenstvo, odnosno Intercontinental Cup nisu igrali.
Izvor: klix.ba