U 5. kolu Druge lige Republike Srpske FK „Leotar“ je pobijedio na svom terenu FK „Drina HE“ iz Višegrada sa 2:0 (1:0).

Od samoga srta utakmice Leotar je pokazao inicijativu i rivalu stavio do znanja da bodovi ostaju kod kuće.

Prvi gol na meču postignut je u 19 minutu. Strijelac je bio Rastić.

Drugi goldomaći su postigli u drugom poluvremenu. U 54. minutu na asistenciju Čolića siguran je bio Medan.

U sljedećem kolu Leotar je ponovo domaćin, a na stadion Police stiže FK „Velež“ iz Nevesinja.

U okviru petog kola Druge lige RS gatačka Mladost na svom terenu juče je odigrala neriješeno 1:1 protiv Budućnosti iz Pilice.

Fudbaleri Mladosti u narednom, 6. kolu putuju u Dvorove gdje će igrati sa ekipom Proleter.

U 5. kolu Druge lige RS – istok fudbaleri Veleža danas dočekuju Miliće. Susret na Gradskom stadionu u Nevesinju počinje u 17 časova, a pravdu će dijeliti Mladen Popović iz Istočnog Sarajeva.

U prva četiri kola rivali imaju identičan učinak od dvije pobjede i dva poraza. Gosti u Nevesinje dolaze osokoljeni trijumfom nad Leotarom, a Velež se nada produžetku serije pobjeda na domaćem terenu.

Nakon prvenstvenog kola nevesinjsku ekipu očekuju obaveze u Kupu RS. U 1/16 finala ovog takmičenja žrijeb je spojio komšijske timove Velež i Mladost . Ovaj susret trebalo bi da se odigra u srijedu, 11. septembra.