Rukometaši Hercegovine glatko su poraženi od vodeće Lokomotive rezultatom 42:29. Nevesinjcima večeras ništa nije polazilo za rukom što je u kombinaciji sa snažnim protivnikom neminovno vodilo u poraz.

Domaći su loše otvorili utakmicu i već u desetom minutu na semaforu je stajalo 1:10. Odbrana Hercegovine gotovo da nije postojala, a u napadu su promašivani ziceri. Deficit od 13 golova na poluvremenu nagovještavao je pravu katastrofu nevesinjske ekipe. Domaći su u nastavku, ipak, zaigrali nešto bolje, tako da se prednost gostiju nije uvećavala. Daleko je to bilo od nada nevesinjskih rukometaša koji su priželjkivali neizvjesniju utakmicu.

U redovima Hercegovine najefikasniji su bili Dragović i Šarenac sa sedam golova, dok se kod Lokomotive čak deset igrača upisalo u strijelce. Najubojitiji su bili Šarenac sa devet i Duvnjak sa sedam golova.

U narednom kolu Hercegovina dočekuje Kotor Varoš.

Izvor: Radio Nevesinje