U derbiju kola 6. kola Prve lige RS u fudbalu Kozara je u Gradišci ugostila trebinjski Leotar, a duel bivših premijerligaša završen je podjelom bodova (1:1).

Samo što je Vukaljović u 47. pogodio za 1:0, gosti iz Trebinja su izjednačili. Đeretić je u 48. minuti postigao gol za konačnih 1:1, pa Leotar ostaje vodeći tim na tabeli sa 16 bodova, Kozara na drugom mjestu ima dva boda manje.

Fudbaleri gatačke Mladosti nastavili su sa dobrim igrama na svom terenu. Ovog puta na stadionu u Gacku porazili su ekipu Slobode iz Novog Grada rezultatom 3:1.

U 24. minutu domaćin je stigao do prvog gola. Sjajan centaršut sa desne strane prema golu Slobode uputio je Vuković, a na pravom mjestu se našao Toholj i loptu glavom poslao u mrežu. Desetak minuta kasnije Gačani su duplirali vođstvo. Nepažnju u odbrani gostiju iskoristio je Prelo,  i snažnim udarcem matirao Krupića. U nastavku susreta Mladost je opet krenula ofanzivno prema golu Slobode. U 49. minutu Vuković poslije odlično izvedenog kornera Goranovića, postiže i treći gol za Mladost. Posle trećeg primljenog gola, Sloboda je uspjela da konsoliduje redove. U 64. minutu Crnomarković je uspio da smanji rezultat postigavši prvi gol za svoj tim. Do kraja susreta mreže se više nisu tresle, pa je Mladost na kraju zabilježila nova tri boda i uspijela da stigne do trećeg mjesta na tabeli sa tri boda zaostatka za vodećim Leotarom.

Izvor: sportbal.net/sportsport.ba , Foto: Nezavisne novine