Košarkaši Mladosti iz Mrkonjić Grada bili su bolji od Leotara u derbiju kola i slavili su na svom parketu rezultatom 102:85.

Domaćin je odlučujuću prednost stekao u prvom poluvremenu koje je u svoju korist riješio sa čak 21 poenom prednosti.

Leotar se probudio u drugom poluvremenu, izgledalo je na pola četvrte četvrtine kao da će se ući u neizvesnu završnicu jer je domaćin u prva četiri minuta poslednje dionice dao samo šest poena, a Trebinjci došli na -9. Ali, to se nije dogodilo. Domaći su konsolidovali redove i zaograli bolje i sačuvali pobjedu u svojoj kući.

Najbolji u pobjedničkom timu bili su Stefan Mijović sa 36 poena, šest skokova i osam asistencija, Alkejsa Birovljev sa 20 poena, Aleksa Stojanović sa 16 i Aldin Muflizović sa devet poena i 15 skokova.

Za Leotar je 22 poena postigao Vladimir Aleksić koji je imao i sedam skokova. Marko Rikalo pratio je sa 19 poena, a dvocifren učinak imao je i Srđan Damjanović koji je meč završio sa deset poena.

Dva tima sada imaju izjednačen skor od po pet pobjeda i tri poraza.

Izvor: Sport klub