U derbi utakmici 8. kola Prve lige RS Hercegovina je večeras u Nevesinju savladala ORK Borac rezultatom 20:19.

Nevesinjci su igrali u promjenljivom ritmu protiv kvalitetnog rivala koji godinama regrutuje igrače za banjalučkog premijerligaša. Silovit start i vođstvo od 6:1 prosuli su već krajem prvog poluvremena. U nastavku se igralo sa jakim odbranama što je uz nešto strožiji kriterij ženskog sudijskog para iz Doboja, donijelo dosta isključenja.

Hercegovina je imala stalno vođstvo, ali je pokretljiva gostujuća ekipa držala aktivan rezultat sve do kraja. U posljednjem minutu Borac je došao na zaostatak od jednog gola, no pobjeda nevesinjske ekipe nije bila ugrožena.

Kod domaćih najefikasniji je bio Dragović sa sedam golova.U gostujućoj ekipi Milovac i Grbić su se po pet puta upisali u strijelce.

Sa večerašnjom pobjedom Hercegovina je izbila na čelo tabele, s tim da Derventa i Bijeljina još nisu odigrali svoje utakmice. U narednom kolu Nevesinjci putuju u Srbac.

HERCEGOVINA – ORK BORAC 20:19 (11:9)

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Gledalaca: 350. Sudije: Vesna Ostojić, Vanja Simić (Doboj). Isključenja: Hercegovina (14 min), Borac (10 min). Sedmerci: hercegovina 4 (3), Borac 4(3).

HERCEGOVINA: Samardžić, Vučinić, Ne. Ivanović (1), Kovačević, Dragović (7), Šarenac (3), Babić, Pantić, Manigoda (1), Avdalović, Laketa (1), Vučić, Ni. Ivanović (3), Čabrilo (4).

ORK BORAC: Ivić, Radić, Miljenović, Grbić (5), Milovac (5), Grahovac, Malivojević, Đorojević, Tepić (4), Perić (2), Medaković (3).

Izvor: Radio Nevesinje